PLAN LEKCJI

plan04

Skończył się beztroski czas wakacji. Przyszedł rok szkolny. Kupujemy zeszyty, piórniki, bloki, kredki, tenisówki, worki, plecaki. Ale plan lekcji możemy mieć własnego pomysłu, własnego projektu, własnego wykonania. Każdy może mieć swój własny niepowtarzalny spersonalizowany plan lekcji. Motywem przewodnim mogą być minionki, auta, piłka nożna, wróżki, motylki, misie, serduszka, baloniki. Co kto lubi. U Tymka króluje piłka nożna, więc plan lekcji Tymcia na ten rok jest piłkarski. Do wykonania tabelki najlepiej posłużyć się komputerem. Motywy przewodnie też można wstawić na komputerze. Ale można też taki plan lekcji ozdobić własnoręcznie kredkami, flamastrami. Do wykonania planu lekcji można zaangażować młodsze rodzeństwo np. do kolorowania. Można też zrobić z tego zadania rodzinną zabawę i po wydrukowaniu tabelki każdy domownik może mieć do narysowania coś swojego na planie lekcji.

Tymek jest już czwartej klasie, więc Jego plan lekcji zrobiliśmy w tym roku tylko na komputerze. Ale w poprzednich latach też robiliśmy własne plany lekcji w domu. Pierwszy był robiony ołówkiem, flamastrami i kredkami. Zrobiliśmy kilka szablonów:

plan06

20180905_103710

20180905_103648

Tymcia piłkarski plan lekcji wygląda tak:

plan05

Można wykasować słowo „Tymcia” i wydrukować taki plan lekcji wszystkim kolegom z drużyny albo z placu zabaw czy z bloku. Można też zamienić na inne imię, zmienić kolory i motywy i zrobić koledze lub koleżance niespodziankę.

plan03

plan07

Można też zmienić kolor tła i każdy będzie wyglądał zupełnie inaczej. Tymcia jest zielony, a reszta? Sami zobaczcie.

plan01

20180905_115917

20180905_115946

plan10

plan02

plan08

A może lepsze będzie ciemniejsze tło?

plan09

Dla mnie najfajniejszy jest ostatni czarny z oczami. Dla Tymka oczywiście jego spersonalizowany piłkarski. Wymyślajcie, twórzcie, co tylko chcecie. Bawcie się kolorami i pomysłami. Udanej zabawy i fajnych własnych planów lekcji!

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s