ROK TEMU ŚWIĘTOWALIŚMY 100 LAT NIEPODLEGŁEJ POLSKI

20181110_174335

Z okazji dzisiejszej 101 Rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę przypominamy wpis sprzed roku:

Świętujemy wszyscy ten wspaniały dzień: SETNĄ ROCZNICĘ ODZYSKANIA PRZEZ POLSKĘ NIEPODLEGŁOŚCI. W tak ważnym dniu dla każdego Polaka warto porozmawiać z dziećmi o historii naszej Ojczyzny, o tym ile wycierpiała, jak straszna dla naszego narodu była utrata własnego kraju, jego zniknięcie z mapy świata. Opowiedzcie o walczących o naszą wolność, o 11 listopada 1918 roku. Niech znają tą datę od najmłodszych lat. Niech w ich świadomości na zawsze będą dokonania bohaterów tamtych dni, a w sercach szacunek i wdzięczność dla tych, którzy dla naszej wolności oddali życie. Niech w każdym polskim domu ten dzień będzie specjalny. Ubierzmy się odświętnie, nadając temu dniu wyjątkowości. Niech Wasze dzieci czują co roku atmosferę tego święta. Niech czują, że dla całej rodziny jest to Wielki Dzień. Zadbajcie o symbole patriotyczne. Zróbcie chociażby wspólnie z dziećmi flagi z białego i czerwonego papieru oraz z gazety. Niech mają swój własny udział w świętowaniu tego dnia.

Wystarczy przekroić biały i czerwony papier formatu A4 na pół, a następnie skleić ze sobą. Potem z gazety skręcić cieniutki rulonik, skleić klejem i przykleić do biało-czerwonego prostokąta. Już przedszkolne dzieci mogą zrobić z Wami takie flagi.

flaga02

flaga03

20181110_173855
flaga05

flaga06

flaga07

flaga08

flaga01

Weźcie udział w uroczystościach w Waszej miejscowości. I radujcie się kolejnym rokiem naszej wolności, naszej niepodległości. Nie zrozumie tego żaden naród, który takiej utraty nie przeżył. Pielęgnujmy tą pamięć w nas, w naszych dzieciach. Nauczcie je tak świętować ten dzień, aby one dalej przekazywały kolejnym pokoleniom trudną historię Polski.

Poniżej umieszczam link do wspaniałego spotu nagranego z okazji 100-lecia Polskiej Niepodległości przez Polską Fundację Niepodległości, którego narratorem jest Mel Gibson. Wzruszający krótki film, w którym walka o odzyskanie niepodległości porównana jest do podróży do domu. Zobaczcie sami.

 https://www.youtube.com/watch?v=98n8BGu8uRA

Wczoraj na programie TVP1 obejrzeliśmy piękny Koncert dla Niepodległej. Wspaniały wybór utworów, wybitne wykonanie przez gwiazdy polskiej estrady, chóry, orkiestrę. Dzisiaj w telewizji Polsat o 20:30 film „Niepodległość”. Może ten obraz lepiej pokaże Naszym dzieciom przez co musieli przejść Polacy, żeby wywalczyć Wolność i Niepodległość. Oczywiście nie jest to film dla maluchów, ale mój 9-letni Tymek może ten film już obejrzeć.

Miłego rodzinnego świętowania!

sketch1541862687242

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s