KALAMBURY

Kalambury to gra towarzyska idealna dla każdego w każdym wieku, w każdym gronie – rodziny, przyjaciół, dzieci.

To gra, w której jedna osoba pokazuje hasło, a druga osoba lub reszta jej drużyny ma za zadanie odgadnąć hasło. Kategorie i hasła wymyślamy w zależności od wieku uczestników. Możemy umówić się na pokazywanie tytułów filmów, książek albo przysłowia, powiedzenia albo kategorie mieszane. Wtedy przed pokazywaniem mówimy jakiej kategorii dotyczy hasło.

Określamy czas na odgadnięcie. Możemy użyć stopera lub klepsydry. W zabawie z dziećmi możemy dać większą swobodę i bawić się nie ograniczając czasu. Po prostu runda trwa, aż zgadnie się hasło.

Można hasła wymyślać na bieżąco, ale można też przygotować wcześniej kartki z hasłami.

To idealny sposób na rodzinne niedzielne popołudnie, na dodatkową urodzinową atrakcję dla dzieci lub świetną zabawę pełną śmiechu podczas imprezy dla dorosłych. Gwarantuję, że zabawa i radocha będą pierwszorzędne.

My z Tymciem postawiliśmy na tytuły filmów, bajek. Przygotowaliśmy sobie wcześniej karteczki z tytułami i każdy losował swoją kartkę. Wyśmienicie się bawiliśmy i spędziliśmy razem cudnie wolny czas. Śmiechu było co niemiara. Na pewno wielu z Was bawiło się nie raz w Kalambury. Jeśli dawno, to przypominamy i zachęcamy.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s