PLAN LEKCJI

Przyszedł rok szkolny. Dzieci poszły do szkoły. Wszyscy za tym tęskniliśmy, i dzieci i rodzice. Macie już stały plan lekcji? U nas pierwsze 2 tygodnie pojawiają się różne zmiany. Ale teraz już chyba można powiesić stały plan lekcji. Przypomnimy przygotowane przez nas plany lekcji.

Nasz plan zrobiliśmy na komputerze w excelu. Jeśli Wasze dzieci poznały ten program w szkole, nie będą miały z tym problemu. Jeśli nie, możecie sami im pokazać, jak zrobić własny plan lekcji tak, żeby w pełni odpowiadał gustom i zachciankom.

Robimy tabelkę na 5 kolumn i 10 wierszy i cały ten obszar robimy w ramce. Nad tabelką wpisujemy dni tygodnia. Pod nimi mamy jeszcze jeden wiersz, żeby wpisać w jakich godzinach danego dnia są lekcje. Po lewej stronie wpisujemy godziny lekcyjne. Nasze plany pola z dniami tygodnia i dzwonkami są bez obramowania. Zrobiliśmy w różnych wersjach: kolorowej uniwersalnej, dziewczęcej i dla chłopaków.

Teraz można w różny sposób pokolorować tło i dodać obrazki, ozdobniki. Wszystko w zależności od pomysłu i wyobraźni. Pomysł dla dziewczynek:

Plus tło:

A może wspomnienie wakacji w oczekiwaniu na kolejne:

A to wersja dla chłopców – roboty:

Tu z tłem:

Wersja z akcesoriami szkolnymi:

Albo opcja dla młodych piłkarzy:

A to mój ulubiony plan lekcji w dwóch wariantach. Ja oczywiście preferuję wersję czarną.

Bawcie się kolorami, wzorkami, tematami. Robienie swojego własnego spersonalizowanego planu lekcji może być fajną kreatywną zabawą.

6 myśli na temat “PLAN LEKCJI

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s